Ostatní mezinárodní letiště Austrálie

Mezi další důležité dopravní uzly v Austrálii patří letiště v jihoaustralském Adelaide, brána Tasmánie - Hobart, centrum drsného severu a hlavní město Severního Teritoria Darwin nebo tropický Cairns.

 

Letenky Cairns

Z Evropy můžete letět přímo do australských tropů se společností Cathay Pacific. Cairns je ideální destinace pro potápění, šnorchlování na Velkém Bariérovém útese nebo výlet do nejstaršího pralesa na světě Daintree.
Cairns je ideální výchozí místo pro začátek nebo konec vaší cesty po Austrálii.

Letiště v Cairns

Letiště v Cairns je menší mezinárodní letiště v australských tropech. Letiště v Cairns poskytuje veškeré služby svým pasažérům, od půjčoven aut po směnárny 24 hodin denně. Na letišti jsou k dispozici veřejné sprchy. Letiště je pokryto koberci, což velmi zpříjemní akustiku.

Transport z/do Cairns

Z letiště se dostanete taxíky (transfer do centra Cairns stojí cca 22 AUD/jedna cesta), letištním Shuttle Busem za cenu od 15 AUD (do vybraných hotelů v centru, do centra města Cairns, na Severní pláže, Palm Cove, Port Douglas, Cape Tribulation a na jih do Mission Beach, rezervace není nutná) nebo dopravou organizovanou Vaším hotelem (ověřte si, zda tento typ dopravy provozují).

 

Letenky Adelaide

Letenky do Adelaide nabízí přímo pouze letecká společnost Cathay Pacific, ostatní letecké společnosti nabízejí letenky do Adelaide s přestupem v Austrálii. Adelaide je město s uvolněnou atmosférou, typickou pro tento region. Nachází se zde spousta parků a město je proslavené svými kostely a blízkými vinicemi.

Adelaide a víno

Oblast Adelaide nabízí ideální podmínky pro pěstování vína a patří mezi jednu z nejvýznamnějších australských vinařských oblastí. Ve městě se nachází moderní vinařské muzeum, kde můžete navštívit expozici zaměřenou na pěstování vína v celé Austrálii a zároveň ochutnat odrůdy z nejrůznějších koutů země. Velmi oblíbené jsou zájezdy do místních vinic turistickým autobusem, při kterých se můžete plně věnovat ochutnávce místních specialit a kvalitního červeného a bílého vína.

Letiště Adelaide

Letiště v Adelaide se nachází velmi blízko centra Adelaide a transfer do města trvá pouze několik minut. Letiště je moderní, čisté a přehledné. Zdarma je k dispozici wi-fi internetové připojení nebo veřejné sprchy. Za poplatek můžete využít PC kiosky s internetem.

Doprava z/na letiště Adelaide

Do centra Adelaide se můžete dopravit taxíkem, cena jízdného cca 20 AUD.
Skylink Airport Shuttle je autobus nabízející pravidelné spojení s centrem Adelaide. Cena je 10 AUD/jedna cesta, 16 AUD/zpáteční a 18 AUD/jedna cesta pro 2 osoby zakoupena u řidiče.
Veřejné autobusy JetBus se nacházejí jihozápadně od východu z Terminálu 2, na levelu 2. Cena je od 5 AUD/os./jednosměrná jízda.
Minibus Adelaide Airport Flyer nabízí door-to-door spojení do vybraných příměstských oblastí jako např. Victor Harbor a další.

 

Tasmánie a Hobart Airport

Tasmánie - panenská příroda, historická věznice Port Arthur, úchvatná zátoka Wineglass v národním parku Freycinet a mnoho dalšího vás čeká při návštěvě ostrova Tasmánie na jihu Austrálie.

Letiště v Hobartu

Letiště v Hobartu platí za hlavní přístupové místo pro turisty, kteří chtějí navštívit Tasmánii. Letiště se nachází 17 km od hlavního města Hobart.
Cesta do centra Hobartu trvá přibližně 15 minut. Pro svou cestu můžete využít jak místní taxi službu (cena jízdného se pohybuje od 30 AUD) nebo letištní kyvadlovou dopravu Hobart Bus Shuttle Service, který Vás zaveze do centra Hobartu a do vybraných hotelů. Cena jízdného je 15 AUD/jednosměrná a 25 AUD/zpáteční jízdenka.

 

Darwin - Severní Teritorium

Darwin je výchozí bod pro cesty po Severním Teritoriu. Top End, tak se této odlehlé oblasti Austrálie přezdívá. Oblast je známá nejen díky původním obyvatelům Austrálie - Aborigincům, ale především se zde rozkládá NP Kakadu, kde můžete vidět tisíc let staré aboriginské kresby a zároveň pozorovat bujnou přírodu okolo.

Letiště Darwin

Letiště Darwin je nejvytíženější letiště Severního Teritoria a desáté nejvytíženější v Austrálii. Nachází se 13 km od centra Darwinu v části Marrara. Letiště má dva terminály - mezinárodní a domácí. Celé je pokryto barevnými koberci, což zpříjemňuje akustiku. Letiště poskytuje veškeré služby pasažérům, od směnáren, přes wi-fi internet až po možnost sprchování zdarma v prvním patře odbavovací haly.

Většina turistů si hned na letišti půjčí auto nebo karavan a vydají se na svou cestu. Pro ty, kdo míří do města, vzdáleného cca 15 minut jízdy, jsou zde následující možnosti přepravy: Darwin Airport Shuttle - kyvadlová doprava bílým autobusem do všech hotelů v Darwinu. Cena jízdného je 13 AUD/jedna cesta. Taxi - taxi vás doveze před dveře vašeho hotelu za ceny od 30 AUD.