Letenky Sydney

Letenky do Sydney pro cestovatele znamenají možnost nejširšího výběru. Do Sydney létájí všechny letecké společnosti nabízející letecké spojení do Austrálie i několikrát denně. Sydney je nejoblíbenější destinace v Austrálii a letenky do Sydney patří mezi nejlevnější.

Letenky do Sydney - výhodné ceny

Sydney je vhodné k návštěvě celoročně. Město nabízí ideální možnost příletové nebo odletové destinace. Sydney také nabízí nejširší možnosti vnitrostátních přeletů po Austrálii, na Nový Zéland a Pacifické ostrovy. Vzhledem k vysoké konkurenci leteckých společností jsou ceny letenek do Sydney často cenově nejdostupnější.

Letenky do Sydney - výhodné kombinace

Jestliže v Austrálii plánujete cestovat, doporučujeme přiletět do Sydney a z Austrálie odletět z jiného letiště. Nemusíte se tak vracet na stejné místo jako na začátku a ušetříte si část cesty a náklady na přesun zpět do místa výchozí destninace.
NÁŠ TIP: Do Sydney můžete letět největším letadlem světa A380. Nabízí se při letu z Dubaje do Sydney se společností Emirates. Při přistání v ranních hodinách můžete obdivovat úchvatné panorama Sydney s operou a přístavním mostem. Nabízí se při letu s Korean Air a Emirates.

Letiště Sydney (SYD)

Oficiální název letiště v Sydney je Kingsford Smith Airport. Nachází se cca 8 km jižně od centra Sydney. Letiště má tři terminály - Terminál 1 mezinárodní, na který budete přílétat a odlétat, Terminál 2 slouží pro domácí lety a Terminál 3 pro VIP pasažéry. Přímo na letišti v příletové hale jsou k dispozici kanceláře půjčoven aut. Půjčovny obytných vozů se nacházejí v blízkosti letiště. Provoz letiště je vhledem k jeho poloze omezen. Nelétá se zde po 11 hodině večerní až do brzkých ranních hodin. Podrobné informace o letišti v Sydney naleznete v kapitole Letiště Sydney.

Transfer mezi terminály

Při transferu z terminálu na terminál můžete využít kyvadlovou linku autobusu "TBUS Terminal Transfer Service" za poplatek 5.50 AUD/os./cesta nebo "P-Bus“ kyvadlový autobus, který jezdí mezi parkovištěm pro dlouhodobé stání „Long Term Car Park“ a domácím terminálem 2. Cesta trvá asi 5 minut, autobusy odjíždějí každých 10-15 minut a jsou zdarma. Další možností je letištní vlak „Airport Link“. Cena jízdného je 5.00 AUD/os./cesta. Cesta trvá jen 2 minuty.

Transport z/na letiště Sydney

Mezinárodní letiště v Sydney je snadno přístupné všemi druhy dopravy - autem, vlakem, taxíkem nebo autobusem.
Taxi – kromě standartního jízdného na počítadle taxíku počítejte s navýšením o mýtné (cca 3,5 AUD). Zde naleznete orientační ceny taxi služby (zpáteční jízda) do vybranných částí Sydney:

  • Sydney město - od 40 AUD
  • Severní Sydney - od 65 AUD
  • Manly - od 100 AUD
  • Parramatta - od 165 AUD
  • Liverpool - od 114 AUD
  • Cronulla - od 89 AUD

Autobusy a limuzíny

Existuje několik autobusových linek, které zastavují na letišti a následně směřují do Sydney. Rezervace není nutná, platí se u řidiče.
Shuttle Bus – pravidelná kyvadlová doprava
Většina velkých hotelů v Sydney provozuje své vlastní "Shuttle Busy", které vyzvedávají a odvážejí své klienty na letiště. Shuttle Busy jsou zpoplatněny jízdným od 15 AUD na osobu.
Vlak - Zastávka vlaku se nachází jak na mezinárodním terminálu 1, tak na domácím terminálu 2.
Letištní vlak je rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat do centra Sydney. Vlaky jezdí zhruba každých 10 minut a cesta do města trvá jen 13 minut. Cena jízdného je cca 20 AUD do centra Sydney.