Letenky Melbourne

Hledáte cenově výhodné letenky do Melbourne, hlavního města australského státu Victoria? Melbourne nabízí kvalitní a časté spojení s Evropou. Z Melbourne můžete vyrazit na oblíbenou Great Ocean Road a 12 Apoštolů, Granpians nebo ostrov Phillip s tučňáky.

Letenky Melbourne - cena a doporučení

Letenky do Melbourne představují ideální volbu pro cestovatele, kteří chtějí poznat jižní pobřeží Austrálie a Tasmánii. Čtyřmilionová metropole na březích řeky Yarra je město plné kvalitní módy a skvělých restaurací.

Letenky Melbourne - možnosti spojení

Melbourne nabízí kvalitní spojení se všemi australskými velkoměsty. Výhodné jsou letenky do Tasmánie a centra rudého středu Alice Springs. Z Melbourne je možné také letět do novozélandských velkoměst Christchurch a Auckland a na vybrané pacifické ostrovy.
NÁŠ TIP: Z Melbourne můžete vyrazit na oblíbenou Great Ocean Road, která vede po členitém skalnatém pobřeží a nachází se na ní známé skalní útvary 12 Apoštolů. Budete ohromeni krásou a rozmanitostí jižního pobřeží Austrálie.

Letiště Melbourne

Mezinárodní letiště v Melbourne se oficiálně nazývá mezinárodní letiště Tullamarine a nachází se 27 km severozápadně od centra Melbourne. Cesta do centra Melbourne trvá něco okolo 30 minut. Další možností je vnitrostátní letiště Avalon, které je vhodné jako výchozí bod na Velkou oceánskou cestu.

Zařízení a služby na letišti Melbourne - Tullamarine

  • směnárny, banky
  • restaurace, rychlá občerstvení, kavárny
  • wi-fi připojení k internetu (zpoplatněné: 15 min-4AUD, 30 min-6AUD, 60min-11 AUD)
  • veřejné sprchy – odbavovací hala mezinárodního terminálu 2, první patro
  • skříňky na zavazadla, úschovna zavazadel
  • přebalovací místnost, dětský koutek
  • duty free shops 24 hodin denně
  • informační centrum
  • vyhrazené kuřácké prostory
  • balení zavazadel do fólie

Doprava z/na letiště Melbourne

Taxi - Cestující využívající taxi by měli očekávat jízdné mezi $ 45 a 50 dolarů z Melbourne letiště do centra Melbourne (cca 850 Kč).
Autobus - Skybus nabízí expresní autobusovou dopravu z letiště do centra města 24/7, včetně všech svátků. Autobusy jezdí každých 10 minut po celý den. Cena jízdného je 16 AUD/jedna cesta a 26 AUD/zpáteční (cca 280 Kč/470 Kč).
Veřejné autobusy jezdí od terminálu do různých oblastí v Melbourne. Informace o destinacích a jízdní řády získáte ve stánku s informacemi na letišti.

Z Melbourne na Tasmanii

Z Melbourne je to již kousíček na Tasmánii (let 1:15 hod), kde vás uchvátí panenská příroda, historická věznice Port Arthur, můžete podniknout trek v pohoří Craddle, nechat se unést krásnou zátokou Wineglass nebo ochutnat proslavené tasmánské sýry a Pinot Noir od českého vinaře Josefa Chromého. Stojí za to sem zaletět.