Letenky Perth

Výhodné a levné letenky do Perthu nabízí několik leteckých společností. Se společností Emirates trvá let něco málo přes 19 hodin a je tak nejkratším spojením do Austrálie. Do Perthu se dostanete také se společností Cathay Pacific, přes Hong Kong, která nabízí cenově výhodnou mezinárodní letenku s vnitrostátními přelety.

Letenky do Perthu - ceny a délka letu

Perth - nejodlehlejší metropole na světě leží nejblíže Evropě na západním pobřeží Austrálie. Délka letu je oproti ostatním destinacím "pouze" 19 hodin. Nejvýhodnější spojení nabízí společnost Emirates.

Letenka do Perthu - "open jaw"

Letenka do Austrálie s odlišnou destinací příletu a odletu je vhodná pro cestovatele, kteří se do Austrálie chystají jen na krátkou dobu. Cena letenky "open jaw" je většinou stejná jako cena letenky se stejnou příletovou a odletovou destinací. Západní Austrálie je vzdálená od východního pobřeží Austrálie přes 4 hodiny letu. Letenka open jaw je pro cestovatele velmi vhodná.
NÁŠ TIP: Přílet do Perthu a odlet ze Sydney. Cesta přes kontinent se dá nakombinovat s vnitrostátními lety. Z Austrálie uvidíte mnohem víc, než kdybyste odlétali opět z Perthu.

Letiště v Perthu

Letiště v Perthu se nachází cca 17 km od centra města. Mezinárodní lety jsou odbavovány na Terminálu 1. Terminály 2 a 3 slouží pro domácí lety. Cesta do centra trvá přibližně 20-25 minut.
Na všech terminálech můžete navštívit tzv. “Observation Desk“ - vyhlídkovou terasu, kde si můžete zkrátit čekání na váš odlet a pozorovat vzlétající letadla.

Zařízení a služby na letišti Perth

  • směnárny, banky
  • restaurace, rychlá občerstvení, kavárny
  • kiosky s internetem zdarma na Terminálu 1 a 3
  • přebalovací místnost, dětský koutek
  • duty free shops 24 hodin denně
  • informační centrum
  • vyhrazené kuřácké prostory

Transport z/na letiště Perth

Airport Connect Shuttle je letištní kyvadlová doprava, minibus, který vás doveze do centra Perthu až k vašemu hotelu. Cena jízdného do centra je od 15 AUD/os. z domácího terminálu a 18 AUD z mezinárodního terminálu (cca 270Kč a 324 Kč).
Taxi do centra Perthu stojí od 40 AUD. Taxíky nalezete u východu z mezinárodního terminálu 1 a domácího terminálu 2 a 3.
Společnost Transperth provozuje autobusové spojení č. 37 z domácího terminálu 2 a 3 do centra Perthu. Cesta trvá cca 55 minut. Pro spojení s mezinárodním terminálem 1 využijte spojení s Airport Connect Shuttle.